POŚWIĘĆ CHWILĘ NA LEKTURĘ ZANIM ZAMÓWISZ USŁUGĘ. POSTAW NA JAKOŚĆ I NIE TRAĆ CZASU I PIENIĘDZY.

Pranie, czyszczenie dywanów, wykładzin czy tapicerki, to powszechna usługa wykonywana przez osoby lub firmy na lokalnym rynku. Rynek w naszym regionie jest bardzo mocno raczkujący w tej profesji, przez co klienci narażeni są na dużą ilość sezonowych usługodawców w ponad 90% określających się jako „PROFESJONALIŚCI Z PROFESJONALNYM SPRZĘTEM I CHEMIĄ FIRMY K…..”, co jest ogromnym nadużyciem i wprowadzeniem klienta w błąd. W sieci znajdą Państwo dziesiątki tego typu ogłoszeń z konkurencyjnymi kwotami, które mają Państwa skusić, aby zamówić usługę. Jednak czy warto podjąć takie ryzyko?

Dlatego, aby nie narazić się na straty finansowe i materialne przeczytajcie Państwo proszę kilka poniższych rad. Napisałem ten tekst ponieważ zależy mi na poprawie obecnej sytuacji i propagowaniu profesjonalizmu w mobilnej branży pralniczej i uważam, że wysoko niestosowne jest bierne stanowisko i akceptacja nieprawidłowości jakie obecnie mają miejsce. Informacje zawarte w poniższym tekście mają posłużyć Państwu za przestrogę i uchronić Państwa mienie przed trwałym uszkodzeniem, jak również pomóc wyszukać na rynku firmę z dużym doświadczeniem. Firmę stosującą dedykowaną chemię pod Państwa mienie, jak i posługującą się sprzętem za pomocą, którego Państwa zamówienie zostanie wykonane, krok po kroku, zgodnie ze sztuką prania.

Poniższe rady, jakie znajdą Państwo w tekście wynikają z mojego doświadczenia i rozmów przeprowadzonych z klientami, którzy mówiąc potocznie „źle trafili” zamawiając usługę prania, czyszczenia. W efekcie tracili pieniądze i byli zwyczajnie rozczarowani efektem prania, lub czuli się oszukani.

Poniżej przedstawiam Państwu dwa warianty, jakie macie do wyboru:
1. „Szybki i nieefektywny” , a więc amatorski, ponieważ oparty na jednym środku stosowanym do każdej powierzchni, co jest niedopuszczalne i przynoszące marny efekt prania.
2. „Profesjonalny  i właściwy” dłuższy i nieznacznie droższy dający pożądany efekt po praniu i gwarancje wyczyszczonej powierzchni.

SZYBKI I NIEEFEKTYWNY
1. Rozpuść środek w bieżącej wodzie,
2. Opryskać i odciągnąć środek w 1 lub w 2 przejściach roboczych,
3. Wypłukać czystą wodą i odessać do wyschnięcia.

CZY TAKI PROCES MOŻNA NAZWAĆ PRANIEM PROFESJONALNYM I EFEKTYWNYM? – NIE!

PROFESJONALNY I WŁAŚCIWY
Składa się aż z 10 etapów.
Zapraszam do kontaktu i rozmowy przed zleceniem.

W TAKIM RAZIE NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Rada nr 1.
Sprawdź czy usługodawca ma na swojej stronie www. czy w CEIDG legalnie działająca firmę np: ADRES, NIP, REGON, a nie tylko telefon.
Dlaczego?
Ponieważ w razie reklamacji możesz napotkać na spore problemy w dochodzeniu swoich racji. Pamiętajcie Państwo, że to Wy stracicie czas, pieniądze i zostaniecie z niewyczyszczoną powierzchnią, która może już nie nadawać się do ponownego użytku.
Rada nr 2.
Strona internetowa, która w znacznej większości wypadków najczęściej zawiera minimum treści, z której nie wynika zbyt wiele oprócz cennika i kopiowanego standardowego określenia „Stosujemy profesjonalny sprzęt i środki firmy K….”.
Rada nr 3.
Zapraszając wykonawcę do mieszkania, czy też do firmy, należy zwrócić uwagę z jakim sprzętem przyjeżdża i jaką chemię posiada. Brak odkurzacza do prania na sucho, mokro, brak odpowiednich szorowarek, i zróżnicowanej chemii, to jeden z pierwszych sygnałów, które powinny Państwa zaniepokoić.
Rada nr 4.
W kontakcie telefonicznym, im więcej pytań zadasz tym bardziej upewnisz się czy dobrze trafiłeś/aś.
„Ale o co mam pytać skoro się na tym nie znam?”

Zapytaj o:
1. Jakiej firmy chemii Pan używa?
W 90% odpowiedzi będzie to środek firmy K…., który, według producenta służy do „podstawowego czyszczenia wykładzin tekstylnych i tapicerek”. Podkreślam słowo klucz – podstawowego czyszczenia powierzchni tekstylnych, a nie wełnianych, czy z domieszką wełny, na które również są niesłusznie stosowane. Powyższa chemia jest najtańsza i przez to najpopularniejsza wśród podwykonawców. Po jej zastosowaniu na meblach tapicerowanych materiały są sztywne i nie miłe w dotyku, co potwierdzili moi klienci. Moja firma od lat stosuje chemię do użytku profesjonalnego angielskiego i amerykańskiego producenta, której całkowicie ufamy, ponieważ mnie i naszych klientów nigdy nie zawiodła. Na chwilę obecną, nie widzę dla niej konkurencji.
2. Ile czasu trwa czyszczenie?
Naturalnie, czas wykonania usługi zawsze zależny jest od wielkości czyszczonej powierzchni oraz poziomu jej zabrudzenia, dlatego ciężko to oszacować. Bazując na opiniach klientów i biorąc pod uwagę najczęściej występującą w mieszkaniach standardową 3 osobową rogówkę, czy dywan 2/3m2. W wariancie „szybkim i nieefektywnym” trwa maksymalnie do 1h niezależnie czy jest to dywan czy mebel tapicerowany. W wariancie „profesjonalnym i właściwym” 2-2,5h. Nie ma mowy o efektywnym praniu w tak krótkim czasie jak 1h, ponieważ pranie to proces złożony i wymagający czasu.
3. Czy ma Pan odpowiednie środki do osuwania plam z krwi, moczu, wymiocin, wina, smaru, farby, kawy, mazaków,  neutralizacji zapachów?
Do każdej z tych rzeczy profesjonalista będzie posiadał odpowiednie środki o właściwym i niezwykle istotnym Ph. Nie ma środków uniwersalnych do każdej powierzchni i rodzaju zabrudzenia, dlatego aby uniknąć niezwykle popularnego stwierdzenia „te plamy już nie zejdą”, skorzystaj z prania wykonywanego przez profesjonalistę, który posiada środki dedykowane, pod konkretne zabrudzenia. Uniwersalny proszek firmy K… tego nie usunie. Dopiero po użyciu środków dedykowanych można stwierdzić, czy plama była możliwa do usunięcia. Warto o to wszystko zapytać i zweryfikować to na miejscu zanim zapłacimy za usługę. Pamiętajmy, że każdy Klient ma do tego prawo.
4. Czy ma Pan odkurzacz piorący z podgrzewaczem wody? Jakich narzędzi Pan używa?
Przy meblach tapicerowanych nie jest to wymagane, jednak woda musi być jak najbardziej gorąca do  wszystkich materiałów sztucznych. Przy wełnie woda nie powinna przekraczać określonej temperatury, którą trzeba monitorować. W przypadku dywanów i wykładzin sztucznych, jest to nieodzowny element, ponieważ woda podgrzana od 70 do 100 stopni Celsjusza, w profesjonalnym sprzęcie, w połączeniu z dedykowaną chemią pozwoli uzyskać pożądany efekt prania. Bo proszę sobie wyobrazić, czy można  efektywnie umyć tłusty talerz zimną wodą ze słabym detergentem? Odpowiedź jest prosta – NIE.

Szorowarka stosowana podczas wcierania środka do wstępnego rozpuszczania zabrudzeń, powinna być walcowa. Szorowarka jednotarczowa powinna być stosowana tylko do dywanów,  ponieważ wykładziny może trwale uszkodzić. Profesjonalne narzędzia, środki chemiczne oraz wiedza i doświadczenia to droga do sukcesu. Moja firma używa sprzętu włoskich, niemieckich i angielskich producentów, które znajdują się w czołówce na światowym rynku. Park maszyn mają Państwo wyszczególniony i zobrazowany na stronie głównej.
5. Profesjonalista  w rozmowie telefonicznej przed wyceną zada Państwu szereg bardzo istotnych pytań, ponieważ jego doświadczenie w tym wypadku jest kluczowe. Zapraszam do kontaktu i skorzystania z usług o najwyższej jakości.

 

Właściciel firmy
Piotr Bojarski